Hakkımızda

Hedefimiz

  • Modern tarım teknikleri ile dünya standartlarını dünya standartlarında İYİ TARIM yapmak.

  • Gıda ve çevre güvenliğini arttırmak için kaliteli, güvenilir sürdürülebilir tekniklerle, üretim yapmak.

  • Faaliyet gösterdiğimiz köy ve ilçe sınırları içerisinde istihdam yaratmak, sosyo-ekonomik yapıya olumlu katkılarda bulunmak

  • Personel eğitimleri ve ekipman ile iş ve işçi güvenliğini mümkün en üst düzeyde tutmak.

Faaliyetimiz

  • Şirketimizin temelleri 2009 yılında atılmıştır. Kurucular Türkiye'de üretiminin sınırlı, ithalatın çoğunlukta olduğunu tespit ettikleri ceviz konusunda yatırım kararı almıştır. Türkiye'nin ceviz yetiştirmeye elverişli arazilerini titizlikle incelemiş. Halihazırda faaliyet gösteren irili ufaklı, modern ve geleneksel birçok ceviz işletmesinde incelemelerde bulunmuştur.

  • 2015 Yılında ilk yatırımını gerçekleştiren Ufuk Ceviz'in faaliyetleri ilk günden buyana aralıksız devam etmektedir.

  • Manisa, Köprübaşı, Gerencik bölgesinde 2015 yılında edindiği 158 dönüm vasıfsız tarım arazisinde 11 ay gibi kısa bir sürede (satıh düzenleme, damlama sulama altyapısı) hazırladığı modern kapama ceviz bahçesine 4,000 Chandler fidanını 2015-2016 sezonu içerisinde dikmiş faaliyete geçmiştir. Arazide bulunan 450 adet 20 yaşının üstündeki zeytin ağaçlarına ek olarak 2021 senesi sonunda 350 adet daha Trilye cinsi zeytin fidanı ekilmiştir.

  • Gerencik bahçesi yatırımının sağlıklı gelişiminden güç alan şirketimiz, takip eden yıllarda da yatırım araştırmalarını sürdürmüş ve ikinci yatırım bölgesi olarak Manisa Köprübaşı, Kozaklı bölgesinde 335 dönüm bir arazi daha edinmiştir. Hali hazırda bulunan 300 yakın 20 yaş üstü zeytin ağaçlarının yanı sıra bu araziye de 10,000 adet Chandler fidanını 2018 yılında dikmiştir.

  • S.S.Doğu Manisa Ceviz ve Badem Üreticileri T.K.Kooperatifi kurucu üyesi olan Ufuk Ceviz'in yatırımları halen devam etmektedir. Bahçelerimiz'de yatırımlarımız düzenli olarak güncellenmektedir.

Yönetim Kurulu Üyeleri

Murat Erdoğan

Lisans eğitimini 1991 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Bölümü'nde, Lisans üstü (MBA) Pazarlama üzerine çalışmasını 2004 yılında Işık Üniversitesi, işletme bölümünde tamamladı. Arthur Andersen (1992-1994 ) ve PricewaterhouseCoopers (1994-1996) firmalarında denetçi olarak iş hayatına başladı. Daha sonra makina sanayi, sağlık, tekstil, spor giyim sektörlerinin önde gelen firmalarında danışmalık ve finans direktörlüğü, genel müdürlük gibi üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Halihazırda BLG Capital firmasında grup finans direktörlüğü ve yatırım liderliği görevini sürdürmektedir.

UFUK CEVİZ TARIM GIDA Şirketinin kurucu ortağıdır.

Nuri Büyükmirza

Lisans eğitimini 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra iş hayatına 1992-1996 yılları arasında ARTHUR ANDERSEN & Co’ da Denetçi olarak başladı. Daha sonraki kariyeri boyunca boya, gıda, ilaç, sağlık sektörlerinin önde gelen firmalarında, finans direktörlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük gibi üst düzey yöneticilik görevlerini yurt içinde ve yurt dışında icra etti. Halihazırda İpragaz şirketinde Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

UFUK CEVİZ TARIM GIDA Şirketinin kurucu ortağıdır.

Özkan Dülger

Lisans eğitimini 1991 yılında Hacettpe Üniversitesi Bilgisayar Bilimileri Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır. Türk Hava Yolları'nda 1995'e kadar çalıştıktan sonra, kariyerine ortağı olduğu yazılım şirketinde yine havacılık sektöründe çeşitli yazılımların geliştirilmesi, yurt dışına yazılım ve hizmet ihracatına ilişkin çeşitli etkinliklerle devam etmiştir. 2013 yılında hisselerini devrettiği şirkette yine aynı konularda profesyonel olarak çalışmaktadır.

Tarım konusuna öteden beri olan ilgisi iş bilir yatırımcılar ile birlikte UFUK CEVİZ TARIM GIDA Şirketinin 2015 de kurması ile birlikte aktif bir uğraşa dönüşmüştür.

UFUK CEVİZ TARIM GIDA Şirketinin kurucu ortağıdır.

Tolga Telli

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (1996), lisansüstü (MBA) eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (2008) tamamladı. Yapı Kredi ve Akbank da yaklaşık on sene bankacılık üzerine, onbeş sene de çok uluslu muhtelif şirketlerde Finans yöneticiliği yaptı. Halihazırda finans alanında danışmanlık hizmeti veren kendi şirketini işletmektedir.

UFUK CEVİZ TARIM GIDA Şirketinin kurucu ortağıdır.